Krátké shrnutí sestupové sezóny 5. třídy


Naše sezóna nezačala vůbec špatně, vždyť po 6. kole jsme byli na 4. místě tabulky. V týmu vládla výborná nálada a Tomášové už měli vymyšleno, kolikrát musíme ještě vyhrát abychom mohli pomýšlet na postup. Já byl v tu chvíli také stále optimistou, protože do 4. kola moje výsledky zdobila krásná 0 v kolonce vyhraných zápasů a všechna vítězství kluci zaznamenali bez mé pomoci. Já věřil, že se brzy rozehraju a tým bude pokračovat na vítězné vlně.

Bohužel opak byl pravdou, nejen že se moje forma nezlepšila, ba naopak se k mým mizerným výsledkům přidal i Tomáš D., který měl do té chvíle velmi pěkně rozehranou sezónu. Posledních 7 kol se přestalo dařit i Tomášovi H. a Jirka bohužel zápasy sám vyhrát nemůže. Všechna tato fakta vedou k našemu obsazení předposlední příčky a cestu do baráže.
Jako klíčové zápasy bych označil oba zápasy s Běchovicemi, s nimiž jsme se tahali o barážovou příčku, bohužel doma naše hra nestačila na víc než na remízu a u nich klíčový zápas vyhráli domácí v poměru 10:8. Za největší propadák bych označil naší prohru s jasně posledním Podolím, které od nás doma dostalo příděl 10:2, ale u nich jsme dostali lekci my přesto, že byli pouze ve třech.
Rád bych vyzdvihl 2 povedené zápasy. První z nich bylo hned první kolo, kde jsme uhráli se Zelenou liškou remízu, a potom 14. kolo kde jsme sehráli velmi vyrovnaný zápas, s doté doby neporaženým, Břevnovem, který skončil výhrou Břevnova 10:8.

Čísla hovoří jasně:
Tým celkem:
3 výhry
14 proher
5 remíz

Jednotliví hráči:
Štencek Jiří: 41 výher, 19 proher, 68,33% – jako jediný z nás měl výkony vyvážené celou sezónu
Houra Tomáš: 39 výher, 38 proher, 50,65% – výsledek rozhodně pod jeho možnosti, každý zápas byl jeho herní projev jiný jeden den byl k neporažení, druhý den byl schopný prohrát i s hráči co jsou na žebříčku daleko pod ním
Dalešický Tomáš: 13 výher, 39 proher, 25% – také rozhodně výkon pod jeho možnosti, po dobrém začátku šly jeho výkony prudce dolů. Nevím, jestli za to mohla blížící se maturita nebo ponorkový syndrom celého týmu.
Ťuík Jan: 10 výher, 57 proher, 14,93% – tady musím hovořit jednoznačně o tragédii, takováhle procenta bych v 5. třídě mít rozhodně neměl. Tato sezóna je zatím moje nejhorší, co jsem hrál a velkou část našeho sestupu beru na sebe.
Najbrtová Lucie: 1 výhra, 8 proher, 11,11% – Lucka byla na pozici náhradníka a sem rád, že doplňovala naší sestavu, když bylo potřeba. Bohužel v mužských soutěžích se jí příliš nedaří.
Krieger Jan: 17 proher, 0% – Náš 2. náhradník nám bohužel žádným bodem nepomohl, snad to bude příští sezónu lepší.

Stručně o baráži:
Na 1. zápas jedeme do Stodůlek s optimistickou náladou. V zápase se brzy ujímáme vedení, které ztrácíme až v posledních zápasech, takže prohráváme 10:8. Tento zápas beru na sebe, protože neuhrát bod s ani jedním z těchto, i na 5. Třídu, podprůměrných hráčů je ostuda.
Před 2. zápasem doma zjišťuji neblahou věc, a sice že Jirkovi jeho zdravotní stav nedovolí nastoupit. Soupeř logicky nabídky k přesunutí termínu odmítá, a tak povolávám Lucku. Tento zápas pro nás končí opět těsnou prohrou 10:8 a my se můžeme těšit na trávy, antíky, sendviče a podobná radosti v 6. třídě.

Jednotlivci v baráži:
Tomáš Houra: venku – 3 výhry 1 prohra, doma – 4 výhry, předvedl velmi dobrý výkon, který bohužel k celkovému úspěchu nestačil.
Tomáš Dalešický: venku – 1 výhra 3 prohry, doma – 1 výhra 3 prohry, nedokázal se vzpamatovat z nevalných výkonů z konce sezóny. Na druhou stranu oceňuji obrovskou snahu, se kterou hrál především v domácích zápasech.
Ťuík Jan: venku – 4 prohry, doma – 2 výhry 2 prohry, nevím co se mnou bylo na zápase ve Stodůlkách, bohužel ani vyhrané sety sem nebyl schopný dotáhnout do konce.
Štencek Jiří: venku – 3 výhry 1 prohra, bohužel nemoci na termín a důležitost zápasu nehledí
Najbrtová Lucie: doma – 4 prohry, přesto, že na některé soupeře měla nepovedlo se jí zápas dotáhnout do vítězného konce.

Závěrem bych chtěl poděkovat vedoucím z vyšších soutěží, že většině z nás umožnili si jejich soutěž párkrát zahrát i přesto, že jsme jim svými výkony nijak zvlášť nepomohli.

,

 1. #1 by Martin on June 14th, 2011

  Vážení pánové. Vzhledem k vaší kolísavé výkonnosti a k tomu, že jsem k Vám byl pro příští sezónu zařazen a nechtěl bych zažít loňskou blamáž, doporučuji vedoucímu týmu následující. Pro jedince s úspěšností v zápase pod 50% zavést tělesné tresty. Třeba se výkonnost stabilizuje 😀

 2. #2 by Honza on June 14th, 2011

  Ok od příští sezóny zavedeme, že hráč s nejnižší úspěšností se stane investorem pozápasové analýzy v restaurantu bez ohledu na jeho účasti na této analýze.

 3. #3 by admin on June 14th, 2011

  Rád vám tohle odsouhlasím. A ještě bych doplnil, že pokud by se úspěšnost takových hráčů rovnala a nebyl by tak jasný jeden viník, budou si tito hráči podílet na investování i pro další zápasy (nehledě na výsledky). Příklad pro pochopení: Tomáš a Honza uhrají v zápase shodně tyčku (nulu, prd, nic), tak platí pozápasové analýzy celkem dvě!

 4. #4 by Martin on June 19th, 2011

  Takže taktika na příští sezónu by byla stanovena. Stačí jí dodržovat a výsledky se musí zákonitě dostavit.

(will not be published)

 1. No trackbacks yet.